Wróć do: Oleotest

OleoTest - 10 szt.

Drukuj

Tester jakości oleju spożywczego OleoTestTM.


Opakowanie 10 szt.


Termin ważności do końca Lipca 2025

With shipment Kurier - Za pobraniem for 24,60 zł
Cena netto70,00 zł

Tester jakości oleju spożywczego OleoTestTM to pewny, szybki, prosty i tani sposób bieżącej kontroli jakości oleju/frytury. Ten kolorymetryczny test umożliwia łatwą i pewną kontrolę obecności wszystkich związków polarnych w tłuszczach używanych do smażenia potraw w ciągu zaledwie 2 minut. Niezmienna jakość produktu jest regularnie potwierdzana przez niezależne laboratoria analityczne.

OleoTestTM jest od wielu lat używany na świecie w systemie autokontroli jakości oleju w zakładach gastronomicznych i produkcyjnych oraz przez instytucje kontrolujące te zakłady, które szczególnie doceniają możliwość archiwizacji badań (wynik testu pozostaje niezmienny przez wiele miesięcy).

Badanie testem polega na zmieszaniu oleju z specjalnie opracowanym odczynnikiem chemicznym i porównanie otrzymanego koloru z załączonym wzornikiem. W ten sposób można określić pięć poziomów zawartości związków polarnych: 1. 0-5%, 2. 6-12%, 3. 13-16%, 4. 17-23%, 5. >24%.

 

Tester jakości oleju spożywczego OleoTestTM jest stosowany przez Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne w Polsce do wstępnej kontroli jakości oleju.

 

Więcej informacji na www.oleotest.pl

 

Opakowanie zawiera 10 szt. testów.

 

Termin ważności do końcaLipca 2025